Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Aşk Vadisi Efsanesi
Aşk Vadisi Efsanesi

Aşk Vadisi Efsanesi

Bir kaç yıl önce ilk Kapadokı ya gelişimde yine harika kareler yakalamıştım. Her yerleri gezdim. İnanın ki harikaydı. Bayıldım. İlk gün şafağı balonda yakaladım. O fotoğrafı hala saklarım. Nasıl paylaşacağımı bilsem size de göstermeyi çok isterdim. Son olarak Aşk Vadisi‘ne gitmiştim. Burası harikaydı. Tabi birde kendi kadar harika efsanesi vardı. Sizinle paylaşayım:

– Çok eskiden bu Aşk Vadisi‘nde bir köy varmış. Köyün bin türlü güzelliği varmış. Köyün ortasında kocaman gür bir çeşme,tarlalarında bin türlü sebze- meyve varmış. Bu vadide sadece on sülale yaşarmış. Bu on sülaleden iki sülale bir gün kavgaya tutulmuşlar. Sonrada yandaş olarak kalan sülalerin yarısını bir taraf yarısını diğer taraf almış. Kavgalar kızışmışta kızışmış. Artık savaşlar çıkmaya başlamış ve çözüm olarak köy ikiye ayrılmış.

İki ayrı köyün gençlerde birbirleriyle görüştürülmez ve konuşturulmamıştı. Bir gün bu köylülerin ayrı kalmasına dayanamayan biri birbiriyle uyumlu iki farklı köylü genci tanıştırır. Bu gençler birbirlerine aşık olurlar. Ama bu sorunları çözmez hatta dahada körükler. İki taraf bu gencin aşklarını bitirmek için her şeyi yaparlar. Büyüler,tehditler vs. Ama bu güçlü bağlı aşkı kimse bozamaz.

Artık başka çare kalmaz ve bu çocukları evlendirirler. Bir süre sonra bu iki evli gencin çocukları olur. Ama bu iki ayrı köydeki bazıları bunu onaylamaz ve erkeğin köyü oğlanı öldürür. Bu olaydan bir süre sonra kızda intihar eder. Ama Allah çok kızar ve bu vadiye taş yağdırır. Vadide kız ve oğlanı bir arda istemeyen herkes ölür.

Halen bu çevrede yaşayanlar iki gencin ruhlarının buraya gelip çocukları aradıklarını ve sohbet ettiklerini söyler.
Arkadaşlar okuma sayımız artıyor. İnşallah böyle devam eder. Sizden ricam oy ve yorum bırakmanız…

BİLGİLER
tarafından 09 Temmuz 2016 - 12:47 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.251 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
AskVadisi Siteni Ekle
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Forum Girişi
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Radyo Dinle

Online Ziyaretçi
Sitemiz Hakkında!

AskVadisi.com son olarak itibari ile güncellenmiştir.