Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Bol Muhabbetli Sohbet Odaları
Bol Muhabbetli Sohbet Odaları

Bol Muhabbetli Sohbet Odaları

Merhaba arkadaşlar kahve bahane Bol Muhabbetli Sohbet Odaları,nda sohbet şahane Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül sohbet ister kahve bahane diyen atalarımız boş yere dememişler toplum olarak zaten sohbeti seven bir milletiz.Bundan dolayıdır ki sohbet üzerine çok sözler yazılmış çok şarkılar dile getirilmiştir.Bir fincan kahveye, saklanmış sohbet, gel beraber içelim, diller konuşsun. Nefreti yok ettik, sevgi müebbet, diller yorulursa, kalpler konuşsun hatta bazen gözlerimiz bile konuşur dilimizin sustuğu yerde gözler devreye girerek bakışları ile konuşur.Hepimizin bir kuyusu var elbet. Ender ine gömdüğümüz kaygılarımızı, ihtiraslarımızı, tutkularımızı saklayan, en mahrem sohbetlerimizi paylaştığımız, en cesur itiraflarınızı haykırdığımız bir kuyu, utandığımız anılarımızın yatağı. Endişelerimizin barınağı. Kuyulardan delik deşik olmuş bir yolda, düşe kalka yürür gibi yaşıyoruz hayatı. Çukur çukur olmuş bir kalple.Biz insanlar dertlerimizi sorunlarımızı kederlerimizi acılarımızı sevinç ve mutluluklarımızı konuşarak sohbetlerde paylaşan insanlarız.insanlar konuşa konuşa anlaşır Hoş sohbet için hoşgörülü olmak lazım.Dinimizde bile sohbetin önemi vardır.kısacıkta olsa dinimizdeki sohbetin önemini hatırlayalım.

Bol Muhabbetli Sohbet Odaları

Dinimizde sohbetin önemi 
Şimdi söyleşi diyorlar. Söyleşi, konuşarak vakit geçirme demektir; ama dinimizde, sohbetin tarifi başkadır. Sohbet, beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinin üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip, Allahü teâlânın ve Peygamber efendimizin beğendiği, hoşnut olduğu şeyleri konuşması demektir.

Kişinin kendinden üstün olanla beraber olmasının hakikati, o zata hizmettir. Aşağısında olanla sohbetin gereği, onun hallerinden bir noksanı gördüğünde onu ikaz edip, kusurundan haberdar etmektir. Aynı seviyede olan sohbet arkadaşlarının sohbetlerinin hakikati, başkalarının, yabancıların yanında birbirlerinin kusurlarını görmezden gelmektir.

Sohbetiniz bol muhabbetiniz tatlı olsun arkadaşlar Bol Muhabbetli Sohbet Odalarından saygılarımla

BİLGİLER
tarafından 11 Ocak 2017 - 00:38 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.189 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
AskVadisi Siteni Ekle
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Forum Girişi
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Radyo Dinle

Online Ziyaretçi
Sitemiz Hakkında!

AskVadisi.com son olarak itibari ile güncellenmiştir.