Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sosyal Medyanın Faydaları Ve Zararları
Sosyal Medyanın Faydaları Ve Zararları

Sosyal Medyanın Faydaları Ve Zararları

Değerli arkadaşlar bugün sizlere Sosyal Medyanın Faydaları Ve Zararları anladığım kadarı ile izah etmeye çalışacağım Türkiye İnternet le tanışıp İnternet evlerimize iş yerlerimize gelmesi i le sosyal medya kullanımda büyük bir hızla yayılmıştır.Her güzel şeyin bir kötü yanı olduğu gibi sosyal medyanın da kötü yanları var tabii ki. Sosyal medyada insanlar sosyalleştiğini sanırken aslında git gide normal hayattan uzaklaşıyoruz.

Dikdörtgen ekran karşısında saatlerce hareketsiz kalmak hem bedenen hem de ruhen insanları yoruyor.sosyal medya bilinçli kullanıldığında yaralı bir şey ama birde bilinçsiz kullanımlar var işte o zaman sosyal medya zararlıdır.Sosyal Medyada yayınlanan haberler anında tüm dünyaya yayılabilmektedir, bu sayede en güncel haberleri anında öğrenmiş oluruz. Bunun yanında Face Ve Twitter gibi sosyal ağlarda insanlar birbirleri ile konuşabilir grup sohbetler yapabilir ve sosyalleşme işlem İnternet üzerinden de gerçekleştirilebilir özellikle face veya twitter gibi sosyal ağların gençlerde bağımlılık yapıcı etkisi olduğu belirlenmiştir,

Ailelerin dikkatli olması öneriliyor.Nitekim bu sitelerde yazan, çizen gençlere baktığımızda da üretken kişiliklere yada üretmeye meyilli kişiliklere sahip olduklarını görebiliyoruz.özelikle sanal dedikodular da birbirini takip ediyor. Beğendiği, hoşlandığı kişiyi gösterip, yazdıklarından ve yaptıklarından açıyorlar sohbetleri. Kısaca sohbetler bozuluyor, muhabbetler koyulaşmak yerine, sıradanlaşıyor.Yani biz insanlar reelde olsa sanalda olsa her zaman dedi koduyu seven insanlarız.

Sosyal Medyanın Faydaları Ve Zararları bence her şeyin zararda faydası da kullanan insanlara bağlı nasıl ne şekil kullandıklarının bilincinde olduktan sonra sosyal medya zararsız aksine zararlıdır.

BİLGİLER
tarafından 01 Ocak 2017 - 20:34 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 896 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
AskVadisi Siteni Ekle
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Forum Girişi
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Radyo Dinle

Online Ziyaretçi
Sitemiz Hakkında!

AskVadisi.com son olarak itibari ile güncellenmiştir.